14 Mayıs 2016 Cumartesi

Heidi (2016)


Nisan ayında vizyona giren Heidi masalın filme uyarlanmış hali. Alain Gsponer tarafından yönetilen filmin süresi 1 saat 46 dakika.

Anne ve babası vefat etmiş Heidi'yi teyzesi Dete, Alp Dağları'nda yaşayan dedesinin yanına getirir. Zoraki bir şekilde küçük kızı onun yanına bırakıp gider. Heyecanlı, mutlu Heidi başlangıçta onu istemeyen dedesine kısa sürede kendini sevdirir.


Bir gün teyzesi çıkıp gelir ve Heidi'yi Frankfurt'taki zengin bir ailenin yanına götüreceğini söyler. Neredeyse zorla kızı alıp götürür. Ailenin küçük ve biricik kızları olan tekerlekli sandalyeye mahkum Clara için Heidi bir anda büyük bir mutluluk kaynağı olur. 
Fakat Heidi dedesini ve dağlardaki koşup oynadığı arkadaşı Peter'ı çok özlemektedir. Peter, kışları okula gidip yazları çobanlık yapmaktadır. Heidi, üzüntüsünden uyurgezer olup geceleri dışarı çıkarak evinin yolunu gözlemektedir. Bunu gören Clara'nın babası Heidi'nin evine gitmesi gerektiğini söyler.

Heidi evine döner ancak Clara'yı da çok özler ve her gün ona mektuplar yazar. Bir gün Clara ziyarete gelir ve beklenmedik bir şey olur.


Masalları sevenler için epey keyifli bir uyarlama olmuş film. İzlemek isteyenlere duyurulur.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder