11 Nisan 2015 Cumartesi

Son 1 haftam...

Herkeşlere merhaba. Bu güzel Cumartesi gününde tertemiz havayı içimize çekelim, güzel bir kahvaltı yapıp, bilmediğimiz yollarda uzun yürüyüşlere çıkalım, yeni kitaplar alalım, yaşamın değerini bilelim,, derim ben ^^


Tamtamına 1 hafta yazmamışım bloga. Her gün yazma sözümü epey aksatmışım. Neden bilmiyorum. Yoğundum evet ama bu bir bahane değil elbette. Yine de kızmayın bana olur mu?


Bu geçen haftasonundan sanırım. Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yürüdük de yürüdük...


Çok şahane bir kitabevi Çizgi. Aradığınız çoğu kitabı bulabileceğiniz, pencere kenarına yerleştirilmiş taburelere oturup çayınızı yudumlarken kitaplarınızı inceleyebileceğiniz sıcacık bir yer. 


Yorgunluk çayım ve kitaplarım...


Çizgi'nin kitap ayraçlarına bayıldım, tasarımları çok hoş gördüğünüz gibi. Tezer Özlü'nün kitabını bitirmek üzereyim. 1982-83 yıllarında Milliyet Sanat'taki yazılarını ve denemelerini içeriyor kitap. Karamsar olarak nitelendirilen sevgili Tezer Özlü'nün sinema ve sanat alanında bu kadar donanımlı olduğunu düşünmemiştim ben. Farklı yönlerini görebiliyoruz bu kitapta.


Bu görüntüye aldanmayın, çok yoğun bir haftaydı pek ders çalışamadım.  üzgün surat.


Daha önce bahsettim mi bilmiyorum çok hoş bir yer "Hiç Hane". Gördüğünüz gibi renkli sandalye ve masaları, tabloları ve film afişleriyle ruhunuzu okşuyor. Her masaya da bir kitap koymuşlar, gönlümü fethettiler.


Jehan Barbur. Çok eğlenceli bir konserdi. Minicik bir kadın. Nerden esiyorsa ordan söyledi, danslar etti ve gitti.


Bugün Dünya Farkındalık ve Mutluluk Günü imiş.

Herkese mutlu Cumartesi'ler o zaman.

Sevgiler,,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder